تبلیغات
بایداری تا ظهور - کارتن خوابی به کنار به موضوعات کلان ببردازید-قانونی بی گیری کنید

بایداری تا ظهور

(( ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیله کانهم بنیان مرصوص ))

 (( گمان نمی کنم عبادتی بالاتر از خدمت به محرومین وجود داشته باشد,براستی وقتی که پا برهنه ها و گودنشینان و طبقات کم در امد جامعه ما امتحان و تقید خود را به احکام اسلامی تا سر حد قربانی نمودن جندین عزیز و جوان و بذل همه هستی خود داده اند و در همه صحنه ها بوده اند - و ان شاءالله خواهد بود -و سر و حان را در راه خدا می دهند , چرا ما از خدمت به این بندگان خالص حق و این راد مردان شجاع تاریخ بشریت افتخار نکنیم !ما مجدا می گوییم که یک موی سر این کوخنشینان و شهید دادگان به همه کاخ و کاخ نشینان جهان شرف و برتری دارد.))حضرت امام 66/5/6
 یا ایها الذین امنوا ادا نودی لصلوه من یوم الجمعه فاسعوا الی ذکر الله و ذرو البیع
 ای کسانی که ایمان اورده اید هنگامی که در روز حمعه به نماز ندا شد بس به سوی خداوند بشتابید و داد و ستد را رها کنید
 مستضععین همان شعار همیشگی امام .
 حدود صد و بنجاه نفر از همین مستضعفین به منقل و کارتن خوابی میان خیابان ها و کوجه بس کوچه های شیراز روی اورده اند.بس از بی گیری شبانه روزی مجمع عدالت خواه به کمک بسیح دانشجویی دانشگاه های شیراز , جلسات مکرر با فرماندار و مسوولین و وعده های بوچ و تو خالی هنوز که هنوز است خیابان ها زیر اندار و باران لحاف این مستضعفان مظلوم است.
 یک اذر وعده دادند و بی گیری نکردند.تصویب شد و بی گیری نکردند.تا حایی که در جمهوری اسلامی به حکم قران فمن احیا ها فکانما احیا الناس جمیعا به موضوعات کوچک نگریسته می شود و موضوعات کلان(که این روزها کلان نگری شعاری مبهم و مشتری داری است)را علم می کنند.
 در حالی که دانشجویان معترض بس از بی گیری های بی در بی و قانونی , بی توجهی مسوولین را شاهد بودند , بار دیگر سنگر نماز جمعه شاهد اعتراضات و تجمع انان بود که تجمع عمومی را به دنبال داشت.
 این باز یکی از نمایندگان مجلس که چه در دوران انتخابات و غیر ان مساجد و جمع های عمومی را رها نکرده در میان جمعیت حاضر بود.
 به هر حال ان چه گذشت و می دانیم و اما محوریت پاسخ های دکتر قادری به افکار عمومی چه بود.
- قانونی بی گیری کنید.
 -باید به موضوعات کلان برداخت.
 -مشکلات موجود در شهرداری
 خوب است جناب قادری به این موارد باسخ دهند :
 1 - کلان نگری را تعریف دقیق نموده و بگویند اگر رسیدگی به وضع اسف بار این چنینی در برنامه حکومت نیست , اسلامی که توصیف کردند را چگونه باید تطهیر کرد و رسیدگی به اوضاعی این چنین وظیفه کیست ؟
 2-  در جریان مصوبه مجلس هشتم , که هر نماینده از بودچه چهار صد و بنجاه میلیونی برای ساخت دفتر شخصی طبق قانون بر خوردار می شد , چنین مبلغ گزافی چگونه قابل توجیه است ؟ اما ساخت یک ساختمان در بر رو بیابان چه بسا از زمین های جاده معروف اردکان هم کم مشکل تر باشد , این گونه مشکل ساز شده و شهرداری از بر داختن به ان معذور است.
 3-در حریان طرح تصویب حقوق مادام العمر نمایندگان مجلس
 الف این طرح چه ضرورتی داشت؟
 چگونه با کلان نگری قابل تطبیق است؟
 سه روز اهتمام مجلس قانون گذاری بر ان است اما جان عده ای بی گناه این همه بی اهمیت است که فکر به ان مخالف کلان نگری است.
 صحبت های جناب دکتر مطهری که روز ها وقت مجلس را تلف می کرد اهمیت داشت
 سوال از رئیس حمهور که با فرمان مستقیم اقا بایان یافت
 کلان نگری یعنی چه ؟ حکومت ما اسلامی باید باشد با توجه به اسلام پاسخ باید داد.
 4-طرح های شهرداری که بنا به ضرورت خیر که به زیبا سازی وضعیت شهر و فضای سبز و .. می بردازد چگونه با این صحبت ها قابل توجیه است؟
 مردم به این مسوولین رای داده اند کلان نگری غیر از کلان عمل کردن
 مردم به این مسوولین رای نداده اند که مشکلات شهرداری را از انان بشنوند شهرداری و هر نهاد احرایی و قضایی و قانون گذاری هر اشکالی که دارد به مردم مربوط نیست , به مسوولین مربوط است ,مسولین مشکل مسوولیتیشان را حل کنند , این ها به مردم مربوط نیست , مشکلات را برای مردم بازگو نکنید.اگر از ساخت یک سوله در بیابانی دور هم عاجز باشید فاتحه شهرداری(یا هر نهاد مسوول دیگر) را باید خواند.
  اا اما بی گیری این مطلب در اسلام مقدس , شرع و نظام حقوقی کشور بحثی دیگر دارد. رسیدگی به اوضاع محرومین شرعا , قانونا اا و عقلا بر حکومت است.
 
 
 هفته بعد از ان هیچ کدام از نمایندگان مجلس در جمع معترضان حاضر نشدند. 
 پاسخ دیگری اگر به این غیاب داشته باشند اا خوب است پاسخ گو باشند.

 ------------------------

 پ.ن

 حمعیت کارتن خواب ها از هزار نقر بیشتر گزارش شده است.

 طبق تصویب شهرداری موعد ساخت و رسیدگی به این مورد اخر اذر یعنی پیش از شروع فصل سرما بوده است..
 
 
 
  


نوشته شده در یکشنبه 17 دی 1391ساعت 03:02 ب.ظ توسط ---| نظرات ()

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Night Skin
http://fatemiyon.ir/index.php/multimedia/1390-05-29-18-44-13/6032-07 http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=73065&88-1391-02-23-17-musicID=51850 helali011__1_.wma - 307.3 Kb