تبلیغات
بایداری تا ظهور - اتحاد مهم تین اصل ها و پایبندی به اصول از همیشه مهم تر

بایداری تا ظهور

(( ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیله کانهم بنیان مرصوص ))

ر طول تاریخ سی و چهار ساله نظام جمهوری اسلامی همواره دو جناح مقابل هم بوده اند که نیازی به یاد آوری ندارد.اصلاح طلب و اصول گرا.بعد از فتنه و با کنار رفتن اصلاح طلب ها اصول گرایان باز به دو دسته تقسیم شدند.

 از آن جا که اصول گرایی یعنی پایبندی به اصول اسلام مواردی که در جبهه ای خاص معارض اصول است بررسی خاا خواهد شد.

اصول گرا یعنی پایبندی به اصول اسلام

 وقتی به یکی از ان جناح ها می نگریم با سوال هایی مواجه می شویم که علی رغم تخریب های گسترده علیه جبهه مخالف یا رقیب هیچ گاه سران و ارشد های جبهه مذکور حاضر به پاسخ گویی نبوده اند. و با توجه به اصول اسلام و بررسی عمل کرد انحراف های شدیدی در این جبهه دیده می شود. و از آن جا که نام اصول گرایی دارند و افراد سر شناسی که در دوران فتنه ساکت نبوده اند و در جریان دانشگاه آزاد کارایی خوبی داشتند از رهبران و سرانش هستند که باز هم می تواند بعد از اصلاحات مشکلات بسیاری را به دنبال داشته باشد.

1-      اولین و مهم ترین اصل در مورد این است : چرا ساکتین فتنه را دور هم جمع کرده اند و عجیب  آن که این را پرهیز از تند روی می دانند.(توجه گفته نشد که همه را از نظام بیرون کنیم گفته شد چرا با آن ها تعامل دارند و کار می کنند)

  ما یا از اصول منظورمان اصول اسلام هست یا نیست.اگر منظور شما نیست که اصول گرا نیستید و اگر هست این سوال را پاسخ دهید.

در کربلا امام حسین علیه السلام فرمود هر کس صدای هل من ناصر مرا بشنود و پاسخ نگوید جهنم بر اوست این نقل به مضمون در دوران فتنه حضرت امام خامنه ای فرمود((اگر اتفاقی افتاد در دوران صلح امام حسن نیستیم بلکه قیام امام حسین(علیه السلام)خواهد بود(نقل به مضمون)بعد هم فرمودند  ((این عمار))کجاست عمار عمار مگر که بود جز این است که یاری برای اسلام می طلبند.خب آنانی که سکوت نکردند و دشمنی کردند که هیچ آنانی که سکوت کردند هم مقصرند به حدیث امام حسین دقت کنید فراموش نکنید که از اصول منظور اصول اسلام بود.

2-      قرآن می فرماید((و الذین امنوا معه اشداء علی الکفار و رحماء بینهم))و کسانی که با او هستند بر کافرین شدید اللحن و درشت هستند و باین خودشان مهربان.حال اتفاقاتی که در به خصوص در جریان انتخابات پیش آمد قابل تامل است که ان شاءالله بعد گفته می شود.

3-      فتوا دادن و سیاست بازی حجت شرعی خواندن لیست ها بس جای تامل دارد که با کدام اصل اسلام و خط امام تطابق دارد.

حال نمونه های مورد اشکالی که ازجبهه مذکور دیده شده و تطابق آن با اصول اسلام این پرسش را پیش می آورد که با توجه به کدام اصل این روندها و بازی های سیاسی مورد تایید است.

 اول در مورد لیست ها و ساکتین فتنه:در دانشگاه تهران درجریان مناظره حجت الاسلام روان بخش و دکتر زاکانی دو چیز قابل تامل بود.پس از این مناظره یکی از دانشجویان به اسم آقای جوادی سوالاتی از دکتر زاکانی پرسید که پاسخ ایشان بسیار عجیب و قابل تامل  بود بخشی از این سوالات

 ما سوال ما این است شما که می گویید آقای حسینیان دست زد روی دستش و گفت ما اشتباه کردیم که آقای لاریجانی را رئیس مجلس کردیم، حالا آقای باهنری که رسماً از آقای مطهری دفاع می کنند علی مطهری که در مورد ولی فقیه آن گونه صحبت کرده است و باهنر از او حمایت می کند و همان آقای باهنر و لاریجانی در رأس جبهه متحد اصولگرایان هستند. مگر آقای قالیباف در رأس قدرت جبهه متحد اصولگرایان نیست؟ اصلاً چرا باید آقای قالیباف به عنوان یک شخص در جبهه متحد نماینده داشته باشند. این به نظر شما عین قبیله گرایی نیست؟ این عین اشرافیت نیست؟

بخشی از  پاسخ آقای زاکانی :

 استدلال کردیم و قانع کردیم که آقای مطهری، عباسپور و کاتوزیان قبول نشود و اگر این جرم است ما مجرمیم و من که نباید بیایم پاسخگو باشم که آقای مطهری فلان حرف را زد من حرفش را قبول ندارم بعد بیایم از او دفاع کنم، آقای لاریجانی آنجا سکوت کرده است و من حرفش را قبول ندارم و بیایم آن را بگویم. هر فردی هر صحبتی کرده خودش پاسخگو است(؟) و اونی که ما رفته ایم در این سامانه وحدت که یک حزب و گروه نیست و سلایق مختلف اصولگرایی است که در کنار هم جمع شده است و سابقه هم دارد که برای پیروزی لازم است و ضرورت دارد و گرنه ما باید کاممان تلخ بشود به شکستی که به این شکست توجه نکنیم نسیب مان خواهد شد لذا ما رفتیم آنجا و تلاش کردیم که آین آدم ها نیایند آنجا، حالا شما دارید من را محکوم می کنید! ما رفتیم آنجا و آقایان می خواستند که زید و امر نشوند مسئول ستاد جبهه متحد و بنده اسرار کردم که آقای کوثری باید بشود و ار باب اینکه شایسته این کار را آقای کوثری می دانم .

 بله این استدلال ایشان است هر کس خودش پاسخ گو باشد ما در لیست می گذاریم کار نداریم که چه گفته پس معنی این حرف این است ما می گردیم کسانی که رای بالایی برای آن ها فرض می شود را پیدا می کنیم و در لیست می گذاریم و کار به سابقه و بقیه موارد آن چنان نداشته باشیم حالا این افراد سایتشان میزبان سخنگوی فارسی زبان وزارت امور خارجه آمریکا هست یا نیست با هاشمی دیدار می کنند یا نمی کنند سفر پنج روزه به ژاپن با شصت و پنج نفر همراه دارند یا ندارند آن مهم نیست.

 وقتی در لیست است و شما تبلیغ می کنید و نام این افراد هم با لیستتان تبلیغ می شود و حتی عجیب تر از عجیب حجت شرعی می خوانید یعنی این ها را حمایت می کنید این پاسخ درستی به نظر نمی رسد می رسد؟

 نه جناب زاکانی همان طور که افراد موثق گفتند اعتراف می کردید که اگر در لیست نمی گذاشتیم لیستمان رای نمی آورد.منبع موجود است.

 اشداء علی الکفار رحماء بینهم

 

 و اما در مورد موضوع دوم تنها گوشه ای از تخریب ها علیه جبهه پایداری آورده شود کافی است.

 مگر جبهه پایداری تا ولایت فقیه با شما اشتراک ندارند خب این مومن اما چرا این همه تخریب علیه جبهه پایداری و بعد ساکتین فتنه را به این راحتی قبول می کنید؟یا با لیدر های فتنه ارتباط دارید که گرداننده فتنه بودند؟چرا افراد لیستتان در سایت خبری شان سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا را دعوت می کنند و در حالی که جاسوس سیای آمریکا بوده و در این سازمان قسم خورده و معلوم الحال فعالیت داشته یک آمریکایی ایران دوست جلوه می دهند که بعد این عمل و سخنان هاشمی مورد استقبال رسانه های دشمن قرار گیرد و بعد از آن معاونت وزارت ارشاد آن را محکوم کند؟

  دیدار با رفسنجانی در کرمان چه بود؟آن هم بعد از تخریب رسمی جبهه پایداری در نشست قم؟

 گوشه ای از تخریب ها بعد از اقدام اسف بار حوزه در حمایت رسمی از بعضی کاندیدای این جبهه در قماین خبر بازتاب بسیاری داشت:

 

 "جبهه پایداری که محوریت نیروهای افراطی و تندرو را در کشور تشکیل می دهد، حتی بر حذف نمایندگان ونیروهای نزدیک به لاریجانی و قالیباف در تهران تاکید دارد و حمایت جامعه مدرسین از لاریجانی بعنوان بی اعتباری این جریان حتی در شهر قم مهر تاییدی زده است. بعد از مدتها فضاسازی جربان تندور در کشور علیه اصولگریان میانه رو(؟)، این جریان شب گذشته در مرکز خود ، قم دچار شکست سنگینی شد و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با وجود همه فشارها حمایت رسمی خود از علی لاریجانی را تصویب کرد. شنیده ها حاکی از آن است که جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در جلسه جمعه شب خود، معرفی علی لاریجانی، رئیس مجلس هشتم به عنوان کاندیدای خود را تصویب کرده است.

 نمونه ها بسیار است نیروهای افراطی و تند رو از دایره اصول گرایی هم خارج کردند این خود تند روی نیست؟حتی لاریجانی و قالیباف؟مگر لاریجانی و قالیباف چه کسانی هستند جز آن که هزار و یک سوال به عمل کردشان هست؟

 آقثای لاریجانی که سفر پنج روزه با شصت و پنج نفر همراه به ژاپن داشتند و در محاصره غزه  در بغل مبارک فالوده نوش جان می کردند آقای لاریجانی  که می گویند بعضی از مواضع هاشمی را قبول ندارم؟آقای لاریجانی که می گوید آن جا باید از حق دفاع کرد که به نفع مردم باشد؟

 آقای قالیباف چه طور؟همانی که ممسابقه ای در تهران بر گزار کرد که شرحش جای دیگر باشد؟همانی که بعد از اصلاح طلبان سریع تغییر موضع داد؟همانی که در دو دور انتخابات تبلیغات زود هنگام داشت؟ا(لبته در دور دوم روی سایت) مگر لاریجانی و قالیباف چه کسانی هستند؟

 به هر حال  تفرقه افکنی و اشتباه گرفتن دشمن ابزار خوبی برای دشمن است

 حجت الاسلام روان بخش در وبلاگ شخصی اش می نویسد:

 از زمان تشکیل جبهه پایداری تا کنون هر روز بر سنگینی تهاجم به آن افزوده می شود. برخی آن را وحدت شکن، خوارج، عملکرد غیر عقلانی، وابستگی به جریان انحرافی، بازیگران در زمین دشمن و .. معرفی کرده اند! برای نمونه آقای توکلی طی اظهاراتی می گوید" اگر لیست دوستان جبهه پایداری در انتخابات رأی بیاورد خسارت‌های زیادی را به کشور می‌زند؛ البته من معتقدم اعضای جبهه پایداری در انتخابات مجلس رأی نمی‌آورند، فقط رأی‌ها را می‌شکنند" آقای مطهری نیز که همواره نسبت به جبهه اظهار لطف دارند می گوید"اکثر موسسان جبهه پایداری زحمتی برای انقلاب نکشیده‌اند و در اثر اتفاقاتی جای انقلابیون راستین را گرفته‌اند." وی سپس با واکاوی علل شکل گیری جبهه می گوید: " ریشه شکل‌گیری این جبهه را بیشتر هواهای نفسانی می‌دانم تا مبانی فکری؛ بیشتر بغض با آقای هاشمی و لاریجانی و قالیباف و ... محرک این افراد برای تشکیل این جبهه بوده و کمتر به فکر حفظ انقلاب از آسیب‌ها هستند

 خب نمونه ها بسیار زیاد است جالب این جاست که رسانه های خارجی هم از جمله خبر گزاری رسمی آلمان به تبلیغ علیه این جبهه پرداختند:

 ((در روایت‌های رسمی قتل‌های زنجیری توسط یک "گروه خودسر" از ماموران اطلاعاتی به رهبری سعید امامی، معاون سابق وزارت اطلاعات، انجام شده است. 

دویچه وله همچنین مدعی شده است که سعید امی این قتلها را با حکم شرعی برخی علما انجام می داده است.

این رسانه معلوم الحال (دو ویچه وله آلمان)در ادامه سناریوی خود در تخریب جبهه پایداری انقلاب اسلامی، بدون هیچ اشاره ای به عامل اصلی قتلهای زنجیره ای با ذکر نام برخی از علمای بزرگ کشور از جمله حضرت علامه مصباح یزدی و ایت الله خوشوقت سعی کرده تا در یک تحریف و دروغ پراکنی آشکار عامل این قتلها را دستور گرفته از جانب این بزرگان حامی جبهه پایداری انقلاب اسلامی معرفی کند.))

 خب نمونه ها بسیار است حتی در خبری به تشکیل دهندگان این جبهه نسبت هایی داده بود.

 به گزارش سرویس سیاسی بی باک

بی باک، اگرچه برخی اعضای جبهه متحد این ارتباط را رد می کنند و خود را از منتقدین سیاست های آقای هاشمی رفسنجانی معرفی می کنند اما واقعیت موجود با ادعای این افراد همخوانی ندارد.

بعد از اینکه بادامچیان در نشست جبهه متحد قم به جبهه پایداری انقلاب اسلامی حملات تند و زننده ای کرد و در مقابل بخش زیادی از سخنرانی خود را به تعریف و تمجید از آقای هاشمی رفسنجانی گذراند، اینک گزارشات خبرنگار بی باک از کرمان حاکی است که محمدرضا باهنر، عضو ارشد جبهه متحد در اوایل هفته جاری  و در ارگ جدید بم با هاشمی رفسنجانی دیدار و گفتگو داشته است.

باهنر چند روز پیش در گفتگو با یک سایت خبری قبول کرده بود که استاد لابی در ایران است و در اظهاراتی عجیب مدعی شد: «سیاست بدون لابی جلو نمیرود! چارهای جز لابی نیست. لابی جزء لاینفک سیاست است

 این هم اشداء علی الکفار و رحماء بینهم آیا این از اصول اسلام هست؟یا نیست؟

 در دوران فتنه هم بلکه در طول تاریخ هم حوزه از هیچ کس حمایت رسمی نکرده است.حوزه باید دلیل این اقدامش را توضیح دهد.بازتاب آن چیزی جز تخریب بیشتر و تنش و نا آرامی فضای کشور و البته وجهه دادن به جبهه ای خاص بود؟جز ضرر برای حوزه بود؟حوزه  ملک شخصی نبود هیچ کس اجازه چنین کاری نداشت.این جریان از فتنه بزرگتر بود؟ این همه اهمیت داشت؟در فتنه هم اقدام به چنین کاری نکردید؟طلاب معصومیه تشخیص دادند و موضع گرفتند آخر چه طور آیات عزیز تشخیص ندادند؟

 بعد از این جبهه متحد به تبلیغ لیست پرداخت و بر خلاف نص صریح کلام حضرت امام آن را حجت شرعی خواند.از این هم نخواهیم گذشت.

 این ها انحراف از اصول اسلام است و بنا بر رقابت درون نظامی و بدون تخریب است 

 به تازگی اتفاق دیگری افتاده که آن هم قابل تامل است:

 روزنامه شما روز نامه حزب موتلفه جدیدا مقاله ای علیه جبهه پایداری درج کرده است:چ

 دباید در نظر داشت که حزب مذکور در جریان انتخابات فعالیت هایی داشت که مورد سوال و یا قابل تامل است:

 1 - چند تن از کاندیدای این حزب به حمایت از جبهه متحد کنار کشیدند.(باتوجه به عمل کرد این حزب و و همسویی با متحد و تخریب هر دو علیه پایداری)

 2 -در اقدام غیر قابل قبول و جنایت بار حوزه در حمایت رسمی به اسم حوزه(از آن جهت که از نام حوزه استفاده کردند حوزه نهادی است که بسیار بیشتر از این ها اعتبار دارد و در طول هزار و چهارصد سال هیچ کدام از زعمای حوزه دیده نشده چنین اقدامی بکنند این کار ضربه حوزه است که ضربه به حوزه ضربه به اسلام است)از بعضی کاندیدا نام یکی از کاندیدای خودشان را در لیست قم همان لیستی که مورد به اصلاح حمایت اسف بار حوزه بود جای دادند که آیت الله یزدی تکذیب کرد.

 حال این سوال پیش می آید که علاوه بر در نظر گرفتن اشداء علی الکفار و رحماء بینهم دلیل این همه تخریب همه جانبه از جبهه ها و حزب های مختلف در داخل و رسانه ها در خارج علیه این جبهه چیست؟

 حال گذشته از همه این ها اگر اتحاد و رقابت سالم شرط است باید برای همه جناح ها شرط باسد بعضی از اصلاح طلب ها گفته بودند که باید از شکاف موجود میان اصول گرایان استفاده کرد.(قنبری نماینده ایلام)پس رقابت سالم بسیار مهم و دوری از تنش و نا آرامی لازم و کمک به پیش رفت زود تر و سریع تر کشور و یاس دشمنان است.

 یادمان باشد اگر پایبند به اصول هستیم و ولایت فقیه مد نظر است :

 ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیله کانهم بنیان مرصوص

 یا حق


نوشته شده در شنبه 26 فروردین 1391ساعت 11:30 ق.ظ توسط ---| نظرات ()

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Night Skin
http://fatemiyon.ir/index.php/multimedia/1390-05-29-18-44-13/6032-07 http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=73065&88-1391-02-23-17-musicID=51850 helali011__1_.wma - 307.3 Kb