تبلیغات
بایداری تا ظهور - با مطالبه امام چه کردند ؟

بایداری تا ظهور

(( ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیله کانهم بنیان مرصوص ))

((در رژیم منفور پهلوى مسئله مسكن یكى از مصیبت‏بارترین مشكلات اجتماعى مردم ما بود. بسیارى از مردم در اسارت تهیه یك قطعه زمین و داشتن یك لانه بودند، و چه بسا تمام عمرشان را زیر بار بانكها و سودجویان و غارتگران به سر مى‏بردند تا بتوانند پناهگاهى را براى خود و فرزندانشان دست و پا كنند. قشر عظیمى از مستضعفان جامعه هم بكلى از داشتن خانه محروم بودند و در زوایاى بیغوله ه‏ا و اتاقكهاى تنگ و تاریك و خرابه ‏ها به سر مى‏بردند؛ و چه بسا قسمت مهمى از درآمد ناچیزشان را بایستى براى‏
اجاره آن بپردازند؛ و این میراث شوم براى ملت ما باقى مانده و اكنون جامعه ما با چنین مصیبتى دست به گریبان است. نظام اسلام چنین ظلم و تبعیضى را تحمل نخواهد كرد؛ و این از حد اقل [حقوق‏] هر فرد است كه باید مسكن داشته باشد.
مشكل زمین باید حل‏ شود و همه بندگان محروم خدا باید از این موهبت الهى استفاده كنند.
همه محرومان باید خانه داشته باشند. هیچ كسى در هیچ گوشه مملكت نباید از داشتن خانه محروم باشد. بر دولت اسلامى است كه براى این مسئله مهم چاره‏اى بیندیشد، و بر همه مردم است كه در این مورد همكارى كنند)).
آن قدر موضوع مهم بود که امام در ادامه می فرماید :
این جانب حسابى به شماره 100 در تمام شعب بانك ملى افتتاح كرده و از همه كسانى كه توانایى دارند دعوت مى‏كنم كه براى كمك به خانه‏سازى براى محرومان به این حساب پول واریز كنند. و در هر محل از بین افراد صالح و مورد اعتماد، گروهى حد اقل مركب از سه نفر از مهندسان و كارشناسان شهرسازى و خانه‏سازى و یك نفر روحانى و یك نماینده دولت انتخاب شوند تا با صرفه‏جویى و دقت كامل خانه‏هاى ارزان قیمتى بسازند و در اختیار محرومان قرار بدهند، و در این طرح به هیچ وجه پولى در برابر خرید زمین پرداخت نشود.
 
 فراخاونی به افکار هم سو در جهت مطالبه حضرت امام روح الله موسوی الخمینی و بارتاب آن در مطالبات حضرت امام خامنه ای
  مشکل مسکن باید حل شود اما پیش از آن پرداخته شود به 
 اصولا در تمام کشور های مطرح جهان که برنامه مشخص برای پیگیری بحث توسعه و پیشرفت دارند (که در تلقی قرآنی آن برای ما تعالی مطرح است نه توسعه )مساله حیاتی زمین مورد نظر است.
 آن چه در سال های اخیر با محوریت موضوع کاداستر در سطح کشور شنیده می شد معطوف به کد بندی و حساب و قطعه بندی کردن زمین بود..
 اگر جدای از مسکن به بحث کدبندی زمین بپردازیم خواهیم دید که قانون مشخص جهت استفاده حتی وزارات رسمی کشور در جهت بهره گیری از زمین های بایر , معادن , منابع طبیعی و .. وجود ندارد.
 وزارت جهاد و کشاورزی باید زمین ها را کد کند که خارج از مقررات زمین نا مربوط 1-غصب نشود2زمین مربوط در اثر عدم رسیدگی به ان بایر نشده و حساب و برنامه ریزی مشخصی صورت گیرد در جهت آن که با دیگر وزارات تداخل نداشته باشد حال حق مردمی که زمین شان توسط زمین خوارات زالو صفت آماج حمله باشد که هیچ , اقتصاد سوسیال
 وزارت نیرو 
 راه و ترابری , انرژی اتمی , معادن همه این ها نیاز دارند زمین های مورد مطالعه خود را کد کنند تا از نظم صحیح و منطقی برخوردار باشد.
 گذشته از این مباحث آن چه مد نظر حق سرانه زمین هر ایرانی است.هر ایرانی و هر مسلمان ایرانی همان گونه که سرانه یارانه های نقدی آب , گاز , سرانه برق و .. برای او منظور می شود باید سرانه زمین خود را در سن قانونی دریافت کند.
 مشكل زمین باید حل‏ شود و همه بندگان محروم خدا باید از این موهبت الهى استفاده كنند.
 مشكل زمین باید حل‏ شود 
 باید حل شود , ولی مطلق فقیه چه حضرت امام خمینی و چه حضرت امام خامنه ای به این مشکل توجه نموده و این در حکم فتوای واجبی است
 همان گونه که می فرمود حفظ جزایر مجنون حفظ اسلام است
 خرمشهر باید ازاد شود 
 از چه رو می بینیم سالیان دراز در سراسر کشور زمین خواران زالو صفت بر حلقوم مستضعفین ( نه قشر آ سیب پذیر ) چنگال انداخته و زمین های که موهبتی خدادادی است را آماج زمین خواری ها قرار می دهند.
 این همه شکایاتی که به خصوص در سطح استان فارس دیده می شود شکایت نامه های رسمی و قانونی از بعضی افراد (نام نمی بریم فرقانی نیستیم)آیا حد اقل در خور تامل نیست که باید
 مشکل زمین حل شود 
 آیا اگر زمین ها کد بندی شود و حساب و بررسی صورت گیرد هر کس از راه رسید می تواند هکتار به هکتار حق مستضعفان ...
 این تنها در منطق ما نیست 
 طرح کاداستر که در فقه شیعه به انفال می ماند از جه رو پی گیری نشده و هیچ کس به مطالبه امام روح الله و حضرت امام سید علی پاسخ نمی دهد.
 حقظ جزایر حفظ اسلام است
  (این تنها در منطق ما نیست , این حتی از تخصص قوم مطرود یهود است 0
 از اشتراک شناس ها(نه جامعه شناس) وزنر سومبارت که با ماکس وبر شناخته می شود به این مهم اشاره کرده)
 به نام نامی حضرت امام روح الله که فرمود این قرن قرن غلبه مستضعفین بر مستکبرین است
 برای ما امام , امت و مستضعفین مطرح است 
 نه رهبر , شهروند و قشر آسیب پذیر
 
 
   

  

نوشته شده در دوشنبه 11 فروردین 1393ساعت 05:10 ب.ظ توسط ---| نظرات ()

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Night Skin
http://fatemiyon.ir/index.php/multimedia/1390-05-29-18-44-13/6032-07 http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=73065&88-1391-02-23-17-musicID=51850 helali011__1_.wma - 307.3 Kb