تبلیغات
بایداری تا ظهور - چهره محمود در قاب فتنه گران

بایداری تا ظهور

(( ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیله کانهم بنیان مرصوص ))

            بسم الله الرحمن الرحیم

 یوشکا فیشر وزیر خارجه اسبق آلمان خاطرات خود را از مذاکرات هسته‌ای اروپا با ایران در دوران دولت خاتمی و دولت احمدی‌نژاد در قالب کتابی با عنوان «من متقاعد نشده‌ام» منتشر کرد.

جام نیوز از پشت پرده مذاكرات هسته‌ای در دوره اصلاحات و اصول‌گرایان از زبان وزیر خارجه اسبق آلمان گزارش داد.

وزیر خارجه اسبق آلمان در كتاب خاطرات خود نوشت: «به ایرانی‌ها گفتیم، بدون قبول توقف فعالیت های اتمی، مذاكره فایده ای ندارد. بعد خواهان بازگشت به كشورهای خود شدیم. با این سخنان، ایرانی‌ها با دست‌پاچگی شروع به تلفن زدن كردند و بالاخره در این مورد هم به توافق رسیدیم».

بنا بر این گزارش، در مصاحبه‌ای كه هفته‌نامه آلمانی میدل ایست روز گذشته 3 آگوست (12 مرداد) منتشر كرد، یوشكا فیشر وزیر خارجه سابق آلمان گوشه‌ای از انفعال دولت اصلاحات در عقب نشینی از موضوع هسته ای را به تصویر كشید.

این مصاحبه كه به بهانه انتشار كتاب خاطرات یوشكا فیشر تحت نام "من متقاعد نشده‌ام " ترتیب داده شده است، وی در خصوص هماهنگی سه كشور اروپایی برای مذاكره با ایران نوشت: «در سال 2003 من به ضرورت یك ابتكار اروپایی پی بردم. اما نسبت به پذیرش دوستان بریتانیایی تردید داشتم. من تصور نمی كردم كه بریتانیا بتواند خود را از موضع سخت واشنگتن رها كند. اما در این مورد تصور من اشتباه بود. بریتانیا و به‌ویژه جك استراو، وزیر خارجه آن زمان، بعد از فاجعه عراق تمایل نداشت وارد ماجراجویی بسیار بزرگتر و خطرناك‌تر از پیش شود».

وزیر خارجه اسبق آلمان بدون اشاره به وضع قوانین و شرایط خارج از قواعد حقوقی آژانس انرژی هسته‌ای و تحمیل آن به ایران در دوران اصلاحات افزود: «در نامه سه وزیر خارجه اروپا به دولت ایران شرایط سه كشور اروپایی برای شروع مذاكره توضیح و تعریف شد. این شرایط عبارت بودند از امضا و تصویب پروتكل الحاقی، اجرای فوری آن قبل از تصویب و مهمترین و سومین شرط، توقف ساختن تأسیساتی كه برای تولید مواد رادیواكتیو مورد استفاده واقع می شوند. این خواسته‌ها به‌طور روشن به معنای تعلیق موقتی و یا دایمی فعالیت‌های اتمی ایران است».

این خبری از رجا نیوز در مورد مداکرات دولت اصلاحات با کشور های اروپایی در مورد مداکرات هسته ای بود.

 بله اوضاع تا آن جایی پیش رفت که حضرت امام خامنه‌ای آن وقتی که دولت اصلاحات یاد اور دوران تحریم تفت در صدد تعطیلی نیروگاه و قرار گاه های هسته ای بود در دیداری که ظاهرا به همین مناسبت تشکیل شده بود فرمود :من گفته بودم اگر عقب کشیدند (امان از غربت جانشین بر حق خلیفه رسول خدا در 16 سال حکومت اصلاحات)من مستقیما مداخله می‌کنم.

 این ها گدشت با وضعی که گوشه ای از آن را در خاطرات خواندید.

 دور نهم ریاست جمهوری فرا رسید.باز هم چهار کاندید هم سو اعلام آمادگی کردند.

 1-هاشمی رفسنجانی

 2-کروبی

 3-محسن رضایی

 4-معین

  محسن رضایی طبق عادت مرسوم به نفع دیگران کنار کشید.هر از سه کاندیدای دیگر دو کاندید در مبارزه با شهردار تهران شکست خوردند.

 شهردار تهران در دور دوم با لیدر کبیر اصلاحات رو به رو شد.

 مهدی هاشمی بعد ها می‌گوید:اگر پدرم رئیس حمهور شده بود(این غلط ها موهوم است)کاری می‌کرد که ولایت فقیه یک مقام تشریفاتی شود. و البته کوچکتر از این حرف ها بود.

 شهردار تهران به ریاست جمهوری رسید.با سابقه ای که کینه بعضی را از پی نتیجه آراء انتخابات به دنبال داشت.

 این بار کابینه دولت را از افرادی جدای از افراد پیشین تشکیل دادند.

 وقتی مذاکرات هسته ای از سر گرفته شد، سعید جلیلی مقابل اشتون قرار گرفت که این بار اعضای مذاکره کننده از خجالت استکبار در آمدند.

 وقتی اشتون میز مذاکره را ترک می‌کرد جلیلی کاغذی به او داد و گفت:این شماره تماس من است اگر نظرتان تغییر کرد تماس بگیرید.

 وقتی به ایران مهلت سی روزه برای توقف این فعالیت ها دادند شهردار تهران یا همان رئیس جمهور گفت:این ها به خودشان مهلت داده اند امشب خبر خوبی برای ملت ایران داریم.

 و مهندسین هسته ای چه قدر خوشحال و مسرور بودند وقتی رئیس حمهور درب های نیروگاه ها و قرار گاه ها را باز می‌کرد و ننگ دولت های قبل را چنان می شست که گویی هیچ گاه چنین اتفاقاتی پیش امد نکرده.

 این رئیس جمهور نه تنها دولت های قبلی را شکست داد بلکه به پاسگاه اصلی دشمنان زد و هنگامی که پلیس بین الملل کافی بود کلمه هولوکاست را مخالفی بشنود تا دستگیری و شکنجه اش را به دنبال داشته باشد ،چنان آبرویی از هولوکاست برد که نقل شوخی مجالس و محافل شد.

 چنان خط سیاسی شکسته شد که نام او در کنار حضرت امام خامنه‌ای و سید حسن نصر الله برده شد.

 ایران اسلامی که بر اثر تبلیغات دهکده ای دور از تمدن تلقی می‌شد نامش به برکت اسلام چنان بالا رفت که بر خلاف خواسته آمریکا و حامیانش نماینده آن در سازمان ملل دم از حکومت عدل جهانی می‌زد و هولوکاست را می‌شست و ب محو می‌کرد و با تشویق نمایندگان رو به رو بود.

 و امان از تخریب ها و تهمت ها و اوج آن در رقابت دور دهم.

 وقتی که دیدند انتظار ها برای فروپاشی دولت بیهوده بود ،با تمام قوا به میدان آمدند.

 رئیس حمهور محبوب اصلاحات در شیراز با استقبال بسیار سرد رو به رو شد و همان ایتدا کنار کشید.

 شد آن چه شد اما یک سند بسیار قابل توجه

 

 دور دوم شروع شد در حالی که رئیس حمهور از پیش محبوب تر بود و در چشم دشمن و یاران او منفور تر بود.

 دور اول دولت سیاسی خط شکنی سیاسی دور دوم چه؟

 از آن زمان که رئیس جمهور تصمیم بر بر قراری عدالت گرفت چه گفت:همه چیز احمدی نژاد محبوبیت احمدی نژاد نام احمدی نژاد فدا خواهد شد اما بگذارید بشود(و من سعی خودم را برای بهبود اوضاع  انجام دهم.)

 کارت هوشمند و هدف مندی یارانه ها که به تنگه احد تشبیه شد انجام شد.

 اما همان گونه که رئیس جمهور گفته بود بدنامی او را به دنبال داشت چرا که درگیری با سرمایه داران فوران قیمت ها را به دنبال دارد

 باید در نظر گرفت ، البته این مشکلات همیشه گریبان گیر مردم بوده است.بهتر است به سیاست تعدیل اقتصادی هاشمی در دوران دولت او انداخت. علاوه بر پیامد های مثبت از جمله رشد اقتصادی از 3 به8 در صد به قول کار شناسان، این جراحی اقتصادی پیامد های پایه گذاری داشت.

 لف) نرخ بیکاری و قیمت مسکن افزایش یافت.

 

ب) کاهش ارزش پول ایران موجب افزایش تورم و بیکاری شد و بر اقشار کم درآمد و حقوق‌بگیر فشارهایی وارد کرد که کاهش قدرت خرید مردم را به همراه داشت. اگرچه کاهش ارزش ریال به لحاظ منطق اقتصادی، ضروری بود اما منجر به افزایش هزینه واردات شد. بخشی از تورم اما به هزینه‌های دولت برای طرح‌های بزرگ و بلندمدت و زیربنایی باز می‌گشت که هنوز به مرحله تولید نرسیده بودند و بخشی دیگر به دلیل افزایش سطح مصرف جامعه بود.

 

ج) افزایش هزینه واردات: از سال 1370 به بعد ابتدا واردات کشور افزایش یافت و سپس با کاهش ارزش پول ملی هزینه واردات افزایش یافت و به تبع آن قیمت کالاهای وارداتی نیز سیر صعودی گرفت. 

 

د) از ابتدای اجرای طرح در اوایل دوران سازندگی، دولت از بانک جهانی و سایر نهادهای خارجی وام دریافت کرده بود، به دلیل دشواری‌های دوران پس از جنگ، بازپرداخت آنها به تعویق افتاد و بهره این وام‌ها نیز روز به روز افزایش می‌یافت. در عین حال دولت برای اجرای برنامه‌های خود باز هم به اعتبارات بیشتری نیاز داشت و کاهش ارزش ریال بر این مشکل افزود، مضافا بر اینکه نفس استقراض خارجی نیز خود به خود سبب کاهش ارزش پول ملی و در نتیجه رشد تورم و بیکاری شد.

 

ه) ناکامی‌نسبی مناطق آزاد تجاری به‌ طوری‌ که این مناطق نتوانستند در حد مورد انتظار سرمایه خارجی جذب کنند و در فعالیت‌های تولیدی و جذب فناوری و صادرات نیز توفیق چندانی نداشتند.

 

و) کاهش درآمد داخلی دولت که به کاهش درآمدهای جامعه منجر شد و در نتیجه میزان مالیات‌ها کاهش یافت.

 اندکی دقت مشخص می‌شود که این مشکلات، مشکلاتی است که هنوز کشور گریبان گیر آن است.

 بررسی ها بسیار مفصل است، اما انصافا دولت اصلاحات با مجلس دست به یقه نبود و مجلس همراه دولت بود :

 رضای خاتمی می‌گفت اون روزا......دولت هم همسو بود.

 خب علاوه بر این یازده روز خانه نشینی رئیس جمهور باعث تهمت های بیشتر علیه ایشان شده است.

 پس از این اتفاق کلام حضرت آقا فصل الخطاب بود:

  -دیدید برای این موضوعی که اهمیت چندانی نداشت چه کردند؟

 بله این برای ما سنگین بود اما ولی می‌فرماید اهمیت چندانی نداشت و انصافا برای ما خیلی سنگین بود.

 وای که بعد از این چه ها نکردند، یکی از افراد سرشناس کاندید مجلس در مناظره با حجت الاسلام روان بخش می‌گوید:

 احمدی نژاد با یازده روز خانه نشینی از دایره اصول گرایی خارج شد

 امان امان از این قصاوت ها و تهمت ها چه ها که علیه او نگفتند.

 حضرت آقا در مورد مکتب ایرانی می‌گویند:

 -منظور آقای رئیس جمهور این نیست که آن را مقابل اسلام بیاورند.

 چه تهمت ها تا آن جایی که فرمودند:

 -این بی انصافی ها و اظهار نظر ها در مورد دولت چیزی نیست که خداوند به راحتی از آن بگذرد.

 بله دست به دست هم که این رئیس جمهور را بزنند، کنار بگذارند البته حزب الله اا از این اتفاقات درس گرفت بحث آن جداست.

 هم بعضا اصول گرایان و دشمنان هم که در کمینند تا از این اتفاقات استفاده کنند در حال یقه گیری از این دولت هستند.

 بله حربه اصلاحات همین یازده روز خانه نشینی است و بازار در حال حاضر و او را کافر کرده اند طبعا وقتی او را بازیکن خوبی که گاهی گوش به حرف مربی نمی‌دهد خشمگین می‌شوند چون یکی از تیر هایشان به وسیله اتحاد به سنگ می‌خورد.

 این رئیس جمهور هجده تیر در زمان او راه اندازی نشد.مواردی که نمود آن مخالفت با ولایت و تصمیم بر براندازی آن است، اساس اصلاحات بود و بار ها آن را نشان داد، اما الان از بغض معاویه و نه از حب علی(علیه السلام) در یازده روز خانه نشینی بعضا ولایت مدار شده اند.

 مشخص است این رئیس جمهور وسیله ای بود که یک تنه تمام بساط اصلاحات را بر چید، از کوچک و بزرگ کاندیدایشان از این رئیس جمهور شکست بساطشان بر چیده شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


نوشته شده در شنبه 23 اردیبهشت 1391ساعت 10:58 ب.ظ توسط ---| نظرات ()

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Night Skin
http://fatemiyon.ir/index.php/multimedia/1390-05-29-18-44-13/6032-07 http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=73065&88-1391-02-23-17-musicID=51850 helali011__1_.wma - 307.3 Kb