تبلیغات
بایداری تا ظهور - علامات سوال ، ابهام ها و ایهام ها

بایداری تا ظهور

(( ان الله یحب الذین یقاتلون فی سبیله کانهم بنیان مرصوص ))


 اوایل انقلاب بود.بازار گروهک ها و سهم و جناح بازی ها و سهم خواهی ها به آسمان می‌گذاشت.فدائیان خلق و مارکسیست ها که بر اثر فعالیت امثال مرحوم شهید مطهری ، پیش از انقلابـ ،برکنار شده بودند راه به جایی نمی‌بردند.باند کیانوری در خیابان های تهران جولان می‌داد.بازار قیمتی ره به گراف و احتکار داشت. و اما با این همه نام روح ا.. در میان گروهک ها هرچند نه به عنوان ولی فقیه ، که به عنوان فرد اول سیاسی خود نمایی می‌کرد.
 روح ا.. موسوی الخمینی ، به قول بعضی تاج بر سر(عمامه تیجان العرب)، تمام کارکزاران او تاج بر سر، ولایت فقیه هم که به تایید مجلس خبرگان رسید اما بحث بر سر روحانیت ان روزگار بود.
 ار کجا باید آغاز کرد و نه ؛ به کنار، باید گفت امام با دیدی ژرف اندیش در یک افق پهناور در گستره تاریخ پیش رو ، تمام وقایع را پیش بینی می‌کرد و امت را از پیچاپیج تاریخ ، پیشاپیش عبور می‌داد..
 همانی که ستون نظام می‌دانندش باری که متوجه همین مهم شده بود طرح مذاکره با شیطان بزرگ را به محضر حضرت امام رسانید و دستی بر سینه خود ...(به اعتراف شخص مزبور ، اشاره کرده بود که اگر ما را از این پیچ نگذرانید چه می‌شود)
 شواری نگهبان که مورد نقد مجلس موقت بود که به قول امام روح الله بروند گم شوند این آدم ها ، در دوران همان کسی که این همه از او تعریف می‌کنند(مصدق)چه می‌فهمند این آدم ها...
 مجلس خبرگان
 مجلس ، دولت همه و همه چیز و از سویی عده ای تز اسلام منهای روحانیت را
  که باز امام روح الله چنین فرمود:((بدون روحانیت اسلام 50 سال بیشتر دوام نمی‌آورد.))
 شیوه بیان او هنگام ادای این جملات مانند زمانی بود که می‌فرمود :‌ (( می‌گوید قانون را قبول ندارم ، غلط می‌کنی قانون را قبول نداری ، قانون تو را قبول ندارد.))
 بار ها و بار ها کسانی که خود را لیبرال و آزادی خواه(آزادی از قید اسلام یعنی بندگی شیطان)می‌نامیدند و می‌نامند را منافق معرفی کرد ، از جمله مرحوم منتظری را به همین دلیل برکنار کرد.
 روحانیت با سابقه ای نزدیک 1400 سال ، ستون فقرات نظام را بر روحانیت چیدند ، کافی است کتاب پر خواننده ((آینده انقلاب اسلامی))را مطالعه بفرمایید ، این قدر که مرحوم شهید مطهری پس از امام بر روحانیت تاکید کرد.که البته بعد از انقلاب ، و مخصوصا از 1368 به آن سو ، تغییر رویه ای به اندازه قطر میدان کپنهاگ داشته ، روحانیت البته پیش از 1368 بحثش به کنار ،
  مدت ها پیش مطلبی نگاشته و عرضه شد با موضوع حوزه و روحانیت ، و گوشه ای از اشکالات هزار فرقه به عرض رسید.اما ! امروز،
  بگذریم از تبلیغ دین کافی است به روضه های حضرت امام خامنه ای بر سر حال زار حوزویان بنشینید و های های گریه کنید  که تنها یک حمله آن که نزدیک ده سال پیش فرمود : (( اگر حوزه خود را اصلاح نکند یا متلاشی است یا منزوی ))
 بگذارید مشکات را بر سه دسته تقسیم کنند.
 1- مسائل علمی و تبلیغ و تالیف و هرچیز دیگر
 2- بی فرهنگی و یا بهتر فقر فرهنگی و اخلاقی
 3- مشکلاتی مانند موضوعات اقتصادی و فساد مالی ، اخلاقی و ... و ... که به حوزویان نسبت داده می‌شود.
 فی الحال مقام پرداختن به این مباحث نیست.اگر عده ای نادان می‌گویند ننویس این مطالب که چه ! که نظام اسلامی به خطر نیفتد؟؟ می‌گوییم مثل جناب حضرت عالی همانند نادانی است که (مثل قدیمی حوصله پیدا کردن مثل خود به خرج دهید)در قایق نشسته بود و زیر پایش آب گرفته بود ، خود را به نادانی می‌زد که فی الحال مساله خاصی نیست هنوز که هستیم.بگذار سنگینی آب طعمه آبمان کند
   سوال اول : آیا امام روح ا.. با نگاه ژرف اندیش خود ، در نظر داشت اگر روزی حوزه فاسد شد ( در ادامه شاید بیاید ) ثقل بعد ازحوزه چیست؟
 اگر اساس بر روحانیت است و انقلاب (بدون اغراق)بر روحانیت بنا شده ، اگر روزی فاسد شد (غیر از ناکارآمدی است)انقلاب بر چه باید استوار شود؟
 مشخص است که اگر ستون های یک خانه را کشیدند خانه از اساس متلاشی می‌شود.اگر ستون ها عبا و سر ستون ها عمامه و تاج  حوزه تئوریزه شد ، با فاسد شدن آن چه بر سر انقلاب که هیچ،  اسلام خواهد آمد؟؟
 بماند اما از آن جا که نباید سوال بدون پاسخ بماند ؛شاید فی الحال بتوان گفت این حساب یا باید حوزه را از روحانیت تفکیک کرد ، یا روحانیت را با حوزه به حناب عزرائیل عرضه کرد.
 نمی‌دانم الان وقت آن شده که بگوییم کار حوزه از اشکال گذشته ، فساد از فساد مالی گذشه، اسناد که چیز دیگر می‌گوید.چه بگوییم و نگوییم تکلیف اعتقادات مردم هم هیج، !در آینده بحث شود ،
 دوستان از این ( نمی دانم چه بگویم مرا ببخشید)موش و گربه بازی ها با شورای  شهر دست بردارید، اگز می‌خواهند نظام ازدست نرود ، خدای سبحان به گواهی قران ضمانت نکرده ،‌که انقلاب با هر زهر ماری که هست بماند ، اگز به قول مفسر اسلام ناب :
 فساد
 تفرق و تشتت
 ظلم
 نبود امر به معروف و نهی از منکر
 به گواهی قرآن(که هر چهار مورد را می‌بینید که البته راس حکومت مبری است)
 عامل از هم فروپاشیدن حکومت ها است و اگر
 ((ذلک بان الله لم یک مغیر ما بقوم حتی یغیروآ ما بانفسهم ))
باید مراقب بود.
 ((او لم تکون لهم قلوب یعقلون بها و اذان یسمعون بها؟؟؟))
   گفتنش ضروری است هرکس نخواست حدا بیندیشد پس نشنیده بگیرد!!!
 

نوشته شده در شنبه 15 شهریور 1393ساعت 09:36 ب.ظ توسط ---| نظرات ()

مرجع دریافت قالبها و ابزارهای مذهبی
By Ashoora.ir & Night Skin
http://fatemiyon.ir/index.php/multimedia/1390-05-29-18-44-13/6032-07 http://www.tebyan.net/index.aspx?pid=73065&88-1391-02-23-17-musicID=51850 helali011__1_.wma - 307.3 Kb